Hírek
vissza
2014/822

Megszerezte első pontját a München

Ricardo Moniz irányítása alatt a 3. fordulóban szerezte meg első  pontját a német labdarúgó másodosztályban az 1860 München, miután 2:2-es döntetlent játszott a Heidenheim otthonában. Király helyett Ortegát tette a kapuba a holland edző.

A harmadik fordulóban végre szerzett 1 pontot az 1860 München. A kisebbik bajor csapat az utóbbi  napokban inkább a fegyelmi eljárások és visszaminősítések okán adott témát a sajtónak, mintsem a fociról, vagy a sechzig eddigi teljesítményéről esett volna szó.

Bár Ricardo Moniz kijelentette, hogy Király Gábor a legjobb játékosa, bolond lenne elengedni a Fulhamhez, mégsem őt, hanem a 21 éves Stefan Ortegát jelölte a kapuba, mondván győztes csapaton ne változtass. ( a München a harmadosztályú Kiel ellen 2:1-el jutott tovább a német kupában vasárnap)

Pénteken bajnokin a Heidelheim otthonában korán vezetést szerzett az 1860 München, a 13. percben Okotie talált be, ezzel az eredménnyel vonultak pihenőre a csapatok. A második félidőben a kékeknél lévő rövidzárlat miatt a hazaiak 3 percen belül két gólt rúgtak. Leonardo aztán kiegyenlítette a 66. percben az állást. Az 1860 Münchennek nagy esélye volt a győzelemre is, ugyanis 11-eshez jutott, ám ezt OKotie kihagyta így 2:2 lett a végeredmény.

1.FC Heidenheim

2: 2

1860 München

1. FCH: 1. Zimmermann - 29 Straus, 16 Göhlert, 5 Wittek, 8 Heise -18 Gries Beck, 26. Titsch-Rivero -19 Riese, 7 Schnatterer - 31 Niederlechner 11 Mayer.
Kispad: 34 Sattelmaier (Tor) - 4 Malura, 6. Reinhardt, 9 Morabit 13 Leipertz 22 Janzer, 23. Kraus.

1860: 24 Ortega - 21 Steinhofer 25 Kagelmacher 4 Bülow, 26 Schindler - 10 Bedia 13. Sanchez, 14 Tomasov - 8 Leonardo, 19. Okotie 23 Wood.
Kispad: 1. Király (Tor) - 2 Volz, 7 CLAASEN, Adlung 11., 28. Weigl, 29 Stark, 32 Wittek.

Gól: 0: 1 Okotie (13), 1: 1 Niederlechner (52), 2: 1 Griesbeck (55.), 2: 2 Leonardo (66.).

Figyelmeztetések: Niederlechner - Okotie.

Nézőszám: 13,000 a Voith Arena .

Játékvezető: Patrick Ittrich (Hamburg); Wizard: Malte Dittrich (Bremen), Patrick Schult (Hamburg); Negyedik hivatalos: Thomas Münch (Rielasingen).